دقایقی پیش در مراسم نکوداشت روز روانشناس و مشاور، توسط دکتر محمد حاتمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر مطرح شد؛

تدوین برنامه‌های مدون برای مقابله با آسیبهای اجتماعی و روانی جامعه

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۳ کد : ۸۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۵
رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور: صیانت از خانواده در ایران هدف ما بوده و امروز جمعیتِ هدفِ روانشناسی، معادل ۸۰ میلیون جمعیتِ کشور است.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

دکتر محمد حاتمی رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در مراسم نکوداشت روز روانشناس و مشاور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر از طراحی و اجرای برنامه‌های مدون برای مقابله با آسیبهای اجتماعی و روانی در نظام روانشناسی و مشاوره کشور خبر داد و افزود: صیانت از خانواده در ایران هدف ما بوده و امروز جمعیتِ هدفِ روانشناسی، معادل 80 میلیون جمعیتِ کشور است.

وی از نگاه مثبت و اعتماد مردم به روانشناسان ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه امروز سطح آگاهی و بینش مردم نسبت به روانشناسی افزایش یافته و شاهد تغییرات مثبت در نگاه مردم و خانواده ها به روانشناسان هستیم چراکه خانواده ها امروز با اعتماد کامل به روانشناسان مراجعه و در بیشتر امور از ایشان راهنمایی می گیرند.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه روانشناسی در زندگی، از پیوند نزدیک روانشناسی با تمام فعالیت ها و رشته ها سخن گفت و افزود: امروز روانشناسی وارد زندگی ما شده و حضور خود را در زندگی اجتماعی و رفتار سازی اجتماعی به اثبات رسانده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در برگزاری این مراسم، خواستار برگزاری مراسم های اینچنین با حضور پیشکسوتان روانشناسی کشور و آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با ایشان شد.

حاتمی همچنین در بخش دیگر سخنانش خطاب به دانشجویان روانشناسی حاضر در این مراسم، از ایشان خواست تا از همین امروز خود را برای ارائه خدمات حرفه ای به جامعه آماده کرده و با تخصص و تعهد کامل وارد فعالیت حرفه ای شوند.

وی در خاتمه از راه اندازی باشگاه روانشناسان کشور در آینده ای نزدیک خبر داد و خطاب به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد روانشناسی گفت: فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هرچه سریعتر وارد سایت سازمان شده و به عضویت سازمان درآیند چراکه از این پس، تنها به اعضای سازمان مجوز فعالیت حرفه ای داده خواهد شد.

 

این مراسم با سخنان دکتر مسعود حاجی رسولی عضو هیأت علمی و رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و اختلالات رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در زمینه ی پیشگیری های نوین از اعتیاد و ایدز؛ و نقش ویژه و انکارناپذیر روانشناسی و مشاوره در درمان اعتیاد ادامه و با خیرمقدم گویی و تقدیر از حضور دکتر حاتمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر توسط  دکتر معصومه سهرابی معاون پژوهش و فناوری واحد اسلامشهر، دکتر فیروز کیومرثی عضو هیأت علمی و مدیر گروه روانشناسی واحد اسلامشهر و دکتر کامبیز کامکاری عضو هیأت علمی گروه روانشناسی واحد اسلامشهر خاتمه یافت.

 

 

گفتنی است اجرای نمایشی و نمادین جلسه ی مشاوره توسط دکتر سعیده نقوی با یکی از دانشجویان در جمع حاضرین از دیگر برنامه های این مراسم بود که دقایقی پیش به همت معاونت پژوهش و فناوری، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و همکاری انجمن انجمن علمی دانشجویی روانشناسی با حضور گسترده دانشجویان در سالن اجتماعات واحد اسلامشهر برگزار شد.