با حضور مسئولین ادارات و ارگان های شهرستان اسلامشهر در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد؛

برگزاری نشست تخصصی اختلالات رفتاری – اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۳ کد : ۸۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۱۱
با حضور مسئولین ادارات و ارگان های شهرستان اسلامشهر نشست تخصصی اختلالات رفتاری – اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

نشست تخصصی اختلالات رفتاری اجتماعی صبح روز دوشنبه بیست و نهم بهمن ماه با حضور جمعی از مسئولین ادارات و ارگان های شهرستان اسلامشهر همچون سرهنگ رضاپور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، محمدی رئیس پزشکی قانونی، همچنین نمایندگانی از دفتر امام جمعه شهرستان اسلامشهر، فرمانداری، دادگستری، بهزیستی، ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه پیام نور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آموزش و پرورش چهاردانگه، شهرداری چهاردانگه، بخشداری احمد آباد مستوفی، بخشداری مرکزی و آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد.

دکتر مسعود حاجی رسولی رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و اختلالات رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر و سخنران این نشست تخصصی، با اشاره به برخی آسیب های جبران ناپذیر اعتیاد و ایدز بر بنیان خانواده، از تاثیر مستقیم و منفی آن برجامعه سخن گفت و در این زمینه هشدار داد.

وی در ادامه، پایه های چهارگانه سلامت از نظر سازمان جهانی بهداشت، انواع خانواده های ایرانی از لحاظ تربیتی و چالشهای امروزی بشریت نظیر آلودگی محیط زیست، ایدز، تغییرات جمعیتی و اعتیاد را برای حاضرین تشریح و سبکهای فرزند پروری و برخی از مهارتهای زندگی به منظور پیشگیری از اعتیاد را با ذکر مثال بیان کرد.

حاجی رسولی در خاتمه ی این نشست به توانمندیهای مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و اختلالات رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر اشاره کرد و خطاب به مسئولین شهرستان اسلامشهر، خواستار انجام تعاملات بیشتر با این مرکز، بمنظور برگزاری کارگاه های آموزشی مقابله و پیشگیری از اعتیاد و ایدز برای کارکنان و خانواده های آنان در ادارات و ارگانهای شهرستان شد.

این نشست با پرسش و پاسخ حاضرین با دکتر حاجی رسولی و اعلام تمایل برخی از مسئولین ادارات و ارگانهای شهرستان اسلامشهر به همکاری و عقد تفاهم نامه با مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و اختلالات رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در زمینه ی پیشگیری و مقابله با بیماریهای رفتاری اجتماعی (ایدز-اعتیاد) خاتمه یافت.