با حضور فرماندار و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷ کد : ۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۸۸
جلسه توجیهی بیش از 6000 دانشجوی جدید الورود واحد اسلامشهر برگزار شد
با حضور فرماندار و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

با حضور فرماندار و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

جلسه توجیهی بیش از 6000 دانشجوی جدید الورود واحد اسلامشهر برگزار شد

جلسه توجیهی بیش از 6000 دانشجوی جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با حضور و سخنرانی حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر، دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس واحد اسلامشهر، معاونین و جمعی از خانواده های دانشجویان ورودی جدید این واحد دانشگاهی، طی نشستی صمیمی در تالار باغ زندگی برگزار شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر بمنظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و خانواده های ایشان با قوانین و مقررات موجود در مراکز آموزش عالی و عوامل اجرایی، همچنین تسهیل در نحوه عملکرد و روابط بین آنان، به همت دفتر فرهنگ اسلامی، روز چهارشنبه شانزدهم مهر ماه سال جاری با حضور حقیقی فرماندار، دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس واحد اسلامشهر، معاونین و جمعی از خانواده های دانشجویان ورودی جدید این واحد دانشگاهی طی نشستی صمیمی در تالار باغ زندگی شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر: دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی مغتنم و ارزشمند در ارتقای سطح علمی و فرهنگی شهرستان اسلامشهر است.

حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر در این مراسم، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به تمام دانشگاهیان و دانش آموزان، بویژه دانشجویان جدیدالورود؛ خجسته اعیاد قربان و غدیر را تبریک گفت.

وی با اشاره به ویژگیهای ممتاز اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و ... شهرستان اسلامشهر؛ وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر را در این شهرستان فرصتی مغتنم و ارزشمند در ارتقای سطح علمی و فرهنگی شهرستان دانست و از دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس و سایر مسئولین آن در این خصوص تقدیر نمود.

حقیقی افزود: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با تلاشهای مضاعف مسئولین، اساتید و کلیه کارکنان آن، هم اکنون به مرحله ای از رشد و ترقی رسیده که بعنوان یکی از واحدهای برگزیده در سطح کشور مطرح گشته است.

وی افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی در این واحد دانشگاهی و برقراری 55 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 2 رشته در مقطع دکتری تخصصی را فرصتی ارزشمند برای دانشجویان و مشتاقان به علم و تحصیل دانست و از حاضرین خواست تا از این فرصت مغتنم، کمال استفاده لازم را ببرند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر در ادامه با اشاره به تحولات منطقه و توطئه های شوم دشمنان اسلام، از دانشجویان خواست تا با الگو قرار دادن دلاورمردان دینی و ملی، ضمن تبعیت از فرامین مقام عظمای ولایت در مقابل توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب هوشیار بوده و با سلاح علم و دانش در راستای سرافرازی هرچه بیشتر ایران اسلامی گام بردارند.

رئیس واحد اسلامشهر: نگاه و مسئولیت دانشجو جهانی است.

دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در این نشست ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و خیر مقدم به دانشجویان و خانواده های آنان، آغاز ماه مهر را آغازگر فصل جدیدی از همت و تلاش مضاعف دانشجویان دانست که با جدیت و درایت، زمینه های سربلندی و ترقی و پیشرفت کشور را فراهم می سازند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که علم را تکیه گاه و مبنای واقعی پیشرفت و اقتدار ایران خواندند و تأکید کردند: "باید راه آغاز شدۀ پیشرفت علمی را با همه توان و شتاب بیشتر ادامه داد"، خطاب به دانشجویان تاکید نمود: در این

راستا، رسالت اصلی ما دانشگاهیان، نظارت هوشمندانه، متفکرانه،آگاهانه، هدایت جامعه به سوی حقیقت،کمک به رشد و ترقی فرهنگی جامعه می باشد تا با تکیه بر ارزشهای والای اسلامی، با توان خستگی ناپذیر جوانان این مرزبوم ، که توانایی و شایستگی های خود را در تمام مراحل تحصیل علم و دانش از خود نشان داده و نور امید را در قلوب پرامید ملت مسلمان ایران روشن نگه داشته اند، با افتخار و سربلندی به قله های رفیع دانایی و توانایی دست یابیم.

رئیس واحد اسلامشهر در ادامه با اشاره به مسائل اخیر در سطح منطقه؛ از مسئولیت جهانی دانشجویان سخن گفته و خطاب به ایشان تاکید کرد: نگاه دانشجو بایستی جهانی بوده و با عقل، درایت و تدبیر در این مسیر بحرانی و پرتلاطم گام بردارد؛ چراکه نه تنها در مقابل خود، بلکه در مقابل تمام مسلمانان و بشریت مسئول است.

 وی افزود: بنابراین رسالت و مسئولیت بسیار خطیری متوجه اساتید و دانشجویان گرانقدر بوده و بر همگان بخصوص دانشجویان و دانشگاهیان لازم و ضروری است، تلاشی مضاعف نماییم و الگو و طریق خود را منطبق بر الگوهای دستیابی به موفقیت و سربلندی نموده تا به وظیفه ی خطیر خود (انتظار مردم و رهبری از دانشجو و دانشگاه )، که همانا پیشرفت علم و اندیشه سیاسی، تعمیق «اندیشه و ایمان و معرفت دینی»، گسترش روشن بینی دینی و دست یافتن به قلمروهای جدید در عرصه علم و سیاست و معرفت است عمل نماییم و با همکاری و همدلی در اعتلای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از ارزش های والای انسانی در مجامع جهانی گام های استوار و مستحکمی برداریم.

رئیس واحد اسلامشهر در ادامه به تشریح چشم انداز این واحد دانشگاهی پرداخت و گفت: سیاست واحد اسلامشهر نیز در این خصوص، این است که در شهرستان اسلامشهر و سراسر کشور به عنوان یک مرکز آموزش عالی بتواند نگین درخشانی در جهت توسعه و پیشرفت همه جانبه آن باشد و منطقه را به قطب آموزش بسیار قوی تبدیل نموده و گامی هرچندکوچک ولیکن اساسی برای سعادت ملت و جامعه بشری ایران اسلامی باشد.

وی در خاتمه ضمن ابراز امیدوری از تلاش و کوشش دانشجویان و کسب افتخارات بسیار در عرصه های جهانی توسط جوانان ایرانی گفت: امید است شما دانش پژوهان، به علم و دانش، نگاهی شریف، پاکیزه و معنوی گرا داشته و این حضور در مجامع علمی را مغتنم شمارید و با توکل بر خداوند حکیم برای تقویت ایمان و بنیه علمی خود با تلاشی مضاعف، پیگیر و خستگی ناپذیر با دانش اندوزی ( که طبق بیانات رهبر فرزانه انقلاب از جمله ویژگی های نخبگان، دانشمندان، فرهیختگان و دانشجویان می باشد)، در جهت اعتلای نام ایران اسلامی همت گمارید.

معاون آموزش واحد اسلامشهر: معلول کسی است که برنامه نداشته و رشد نمی کند.

دکتر علیرضا عراقیه معاون آموزش واحد اسلامشهر نیز در ادامه این مراسم، با اشاره به تلاش جمعی حوزه معاونت آموزش جهت استفاده دانشجویان از فرصت های برابر تحصیلی، بر لزوم برنامه ریزی مطلوب جهت بهره برداری از این فرصت های برابر تاکید نموده و خاطرنشان کرد: کسی که برنامه نداشته و رشد نکند، معلول است.

وی در ادامه مثبت اندیشی و داشتن نگرش مثبت، هدف داشتن در زندگی و گام به گام در راه اهداف قدم برداشتن، مدیریت زمان، استفاده از روش حل مسئله در زندگی، ورزش، نشاط و شادابی روحیه را از جمله نکات کاربردی کلیدی برای موفقیت در زندگی برشمرد.

معاون دانشجویی واحد اسلامشهر: یکایک ما در تولید علم سهیم بوده و وظیفه داریم.

جبار امینی معاون دانشجویی واحد اسلامشهر نیز در ادامه این مراسم به ارائه توضیحاتی در خصوص تسهیلات اعطایی و امور خدماتی و رفاهی دانشگاه برای دانشجویان از جمله وام های وزارت علوم و نیز واحد اسلامشهر برای ایشان؛ و نیز چگونگی استفاده از خدمات دفتر مشاوره و روان درمانی و نیز اداره تربیت بدنی به دانشجویان پرداخت.

وی در بخش دیگر سخنان خود از وظیفه دانشجو و دانشگاهی در قبال تولید علم سخن گفت و خاطرنشان کرد: با ورود به این مرحله از زندگی، مسئولیتی دیگر که همانا سهیم بودن در تولید علم و ارتقای سطح علمی کشور و جامعه است؛ به مسئولیت های شما افزوده می شود.

رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد اسلامشهر: فرهنگ همچون خون جاری در رگهای جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی خلیفه لو رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد اسلامشهر نیز در ادامه این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود، بر بهره گیری از عقل خدمتگزار در کلیه مراحل زندگی و بویژه تحصیل تاکید نموده و خواستار پیشرفت همه جانبه علم و اخلاق به موازات هم در زندگی شد.

مرادی خلیفه لو در ادامه به نقش و جایگاه فرهنگ از نگاه رهبری اشاره نموده و گفت: تعبیر فرهنگ به هوا از نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی؛ نشان از جایگاه والا و اساسی آن در زندگی هر فردی دارد.

وی فرهنگ را همچون خون جاری در رگهای جامعه دانست و ازحاضرین خواست تا از الگوهای فرهنگی غنی ایران زمین بهره برده و در راستای حفظ و پاسداشت و انتقال آن به نسل آینده کشور کوشا باشند.

مدیر حراست واحد اسلامشهر: دانشجویان محققان فرهنگی کشور هستند.

مدیر حراست واحد اسلامشهر نیز دانشجویان را محققان فرهنگی کشور دانست و ضمن ارائه تعریفی از فرهنگ؛ گفت: فرهنگ غنی ایران اسلامی، به دلیل ویژگیها و توانمندیهایی که دارد همواره در سطح جهان جذابیت و اقتدار ویژه ای داشته و بر یکایک ما واجب است که آن را حفظ نماییم.

وی در ادامه با اشاره به تهدیدهای موجود فراروی جوانان و دانشجویان، خواستار ارتقای بصیرت و آگاهی ایشان در این زمینه شد.

این مراسم با اجرای موسیقی سنتی و اهدای بسته های فرهنگی به حاضرین خاتمه یافت.

 

اداره روابط عمومی