پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی

۰۱ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۶ کد : ۶۱ اخبار
تعداد بازدید:۸۸۵
نبض پیشرفت و تعالی جامعه به دست استادان مبرز و دانشجویان آگاه و سخت‌کوش رقم می‌خورد
پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی

پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی:

نبض پیشرفت و تعالی جامعه به دست استادان مبرز و دانشجویان آگاه و سخت‌کوش رقم می‌خورد

 

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: نبض پیشرفت و تعالی جامعه به دست استادان مبرز و دانشجویان آگاه و سخت‌کوشی رقم می‌‌خورد که با پشتکار و جدیت، زمینه عزت و ترقی کشور را فراهم می‌سازند.

 

حمید میرزاده  به مناسبت آغاز سال تحصیلی 93- 94  پیامی  صادر کرد.

در این پیام آمده است: ستاره راهمان خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) می‌فرمود: علم و ایمان دو بال فرشته سعادتند. طلب علم و نشر آن فریضه ایست جاودانه برای انسان که از تولد تا پایان حیات استمرار و جریان دارد.

این پیام می‌افزاید: هر ساله با فرا رسیدن ماه مهر دانشگاه که نهادی زنده و پویاست در فصلی که پیوندگر شاخه تعلیم و تربیت بر پیچک زندگی است، دوباره جان می‌گیرد و بی شک تولید علم آمیخته با ایمان اصلی‌ترین رسالت مجموعه دانشگاهی است. در شروع سال تحصیلی جدید، با ابلاغ سیاست‌های علم و فناوری توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری راهکارهای جدید و امیدبخشی فراروی دانشگاهیان قرار گرفت که اجرای آنها می تواند تضمین‌کننده تبدیل ایران اسلامی به قطب علمی جهان اسلام و بازسازی تمدن علمی اسلامی شود، ابلاغ این سیاست ها مسئولیت جامعه علمی و دانشگاهی کشور را دوچندان کرد.

در این پیام آمده است: نبض پیشرفت و تعالی جامعه به دست استادان مبرز و دانشجویان آگاه و سخت کوشی رقم می‌خورد که با پشتکار و جدیت، زمینه عزت و ترقی کشور را فراهم می‌سازند و این مهم زمانی امکان‌پذیر است که دانشجویان عزیز با بهره‌گیری از خلاقیت، نو‌آوری و استعداد خود و تعامل، همراهی و سعه‌ صدر مسوولان و استفاده از رهنمودهای اساتید دلسوز، توانایی‌ها و امکانات دانشگاهی را برای ارتقای منزلت دانشجو، کیان دانشگاه‌ و اعتلای علمی، آموزشی و پژوهشی کشور بکار گیرند، خوشبختانه امروز فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در تمام عرصه های فنی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت کشور را برعهده دارند و از برکت انقلاب اسلامی با توسعه دانشگاه ها و تربیت نیروهای متخصص کشور ما از وجود متخصصان خارجی بی نیاز شده است و این یکی از دستاوردهای بزرگ و خدمات بی نظیر دانشگاهیان به کشور است.

میرزاده در این پیام آورده است: در این فرصت از خانواده بزرگ دانشگاهی ایران به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهم که با فکر و اندیشه علمی خود در سال تحصیلی جدید، نویددهنده افقی نوین برای توسعه و پیشرفت کشور باشند، هر چند تاکنون دانشگاه آزاد اسلامی با اعتقاد به همدلی، همراهی، همکاری و همگامی که چاره دستیابی هرچه بیشتر به توسعه علمی آموزشی و اعتلای فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی است، تمام ظرفیت های خود را در جهت تبدیل شدن به دانشگاهی تراز اول به کار بسته است.

رئیس دانشگاه آزاد در این پیام می‌افزاید:  البته نقش برجسته این مجموعه بزرگ دانشگاهی در فعالیت‌های علمی، پژوهشی و بین‌المللی، رشد و توسعه علمی کشور بر کسی پوشیده نیست و حضور درخشان استادان فرهیخته، فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان خلاق و مبتکر در همایش‌ها و سمینار‌های علمی و رقابت های بین‌المللی که موجب ارتقای بنیه و توان علمی کشور شده، گواه این مسئله است.

در این پیام تاکید شده است: دانشگاه آزاد اسلامی که امروزه جزیی از تاریخ انقلاب اسلامی است، با برخورداری از یک میلیون و 700 هزار دانشجو، 476 واحد دانشگاهی، 33 هزار عضو هیات علمی تمام وقت،28 هزار عضو هیات علمی پاره وقت و حق التدریس و 47 هزار کارمند بزرگترین  دانشگاه حضوری جهان محسوب می شود و نقش بی بدیل و طرح بی نظیر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بنیانگذاری و تاسیس این دانشگاه عظیم و این کاخ بلند علم و دانش و معرفت امروز بیش از پیش بر همگان روشن شده است، به طور که نیمی از فارغ التحصیلان دانشگاهی ایران، دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی هستند که سهم عمده ای در اداره امور اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور را در تمام عرصه ها به عهده دارند.

در ادامه پیام میرزاده آمده است: طرح هایی که تا به امروز در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شده، موجب توسعه فرصت های تحصیل و تحقیق در کشور شده و امکان پژوهش و آموزش برای هر جوان ایرانی را فراهم کرده است که امید است منشا برکات علمی برای پاسخگویی به نیاز جامعه باشد.

در پایان پیام آمده است: در آستانه سال تحصیلی جدید، وظیفه خود می دانم فرا رسیدن بهار علم و دانش و معرفت را که توأم با امید بالندگی جامعه دانشگاهی کشور است به تمام دانشجویان عزیز، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم دانشگاه آزاد اسلامی و همه دانشگاهیان و دانش پژوهان و اصحاب علم و معرفت و اندیشه صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کنم و از خداوند علیم برای همه خدمتگزاران عرصه های علمی و پژوهشی و فناوری آرزوی توفیق بیشتر داشته باشم.

انتهای پیام/