همایش معنویت و زندگی در اندیشه های امام خمینی (ره)

۱۱ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۷ کد : ۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۹۵
با همکاری فرمانداری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد
همایش معنویت و زندگی در اندیشه های امام خمینی (ره)

 

رئیس واحد اسلامشهر: امام راحل (ره) با بهره گیری از تعالیم اهل بیت عصت و طهارت (ع)، عرفان و زندگی را به زیباترین شکل ممکن تلفیق نموده و الگویی بی بدیل به تمام جویندگان عرفان، فلسفه و زندگی ارائه نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

صبح امروز، همزمان با فرارسیدن اعیاد خجسته شعبانیه و نیز فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی؛ همایش "معنویت و زندگی در اندیشه های امام خمینی(ره)" در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی خلیفه لو رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد اسلامشهر در این همایش، که با همکاری امور بانوان و خانواده فرمانداری و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر و با حضور مهندس حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر، دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، ملک شاهی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، صوفی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری، تقی زاده بخشدار مرکزی، اعضای هیأت رئیسه واحد اسلامشهر، حسینی کیا رئیس حراست فرمانداری و کلیه روسای ادارات شهرستان اسلامشهر، شورای شهر، شورای روستاها، رابطین، دهیاری ها، نمایندگان کلیه ادارات، نخبگان، کارآفرینان، ائمه جماعت و روحانیون شهرستان اسلامشهر و جمعی از دانشگاهیان واحد اسلامشهر برگزار شد؛ ضمن خیر مقدم به حاضرین، از مشارکت و همکاری نزدیک مسئولین فرمانداری و دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری هرچه مطلوب تر این همایش تقدیر نمود.

مرادی خلیفه لو در ادامه به ویژگی های شخصیتی بی نظیر و منحصر به فرد حضرت امام خمینی (ره) اشاره نموده و امام راحل (ره) را جزو استثنائات تکرار ناپذیر تاریخ دانست.

وی وجود پربرکت رهبر کبیر انقلاب اسلامی را مایه فخر و مباهات نه تنها ایرانیان بلکه تمام جهان و جهانیان دانسته و ایشان را فیلسوفی بی نظیر، عارفی به تمام معنا، مدیری استثنایی و سیاستمداری توانمند؛ که تمامی شگردهای سیاسی را در جهان تغییر داده و به گونه ای رفتار نمودند که سیاستگذاران برتر جهان انگشت به دهان مانده و در مقابل ایشان سر تعظیم فرود آوردند؛  معرفی نمود.

 

 

ملک شاهی معاون سیاسی و نظامی فرمانداری اسلامشهر در ادامه همایش "معنویت و زندگی در اندیشه های امام خمینی(ره)"، ضمن تقدیر از دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در همکاری نزدیک با کلیه برنامه های شهرستان، بویژه برگزاری این همایش مشترک؛ اعیاد بزرگ شعبانیه را به حاضرین تبریک گفته و با گرامیداشت یاد و خاطره بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی؛ فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل (ره) را تسلیت گفت.

وی در ادامه ضمن تبریک روز پاسدار و جانباز به کلیه پاسداران، جانبازان و دوست داران واقعی انقلاب اسلامی؛  گرامیداشت یاد و خاطره امام شهدا و نیز شهدای والا مقام ایران اسلامی؛ تشکیل سپاه پاسداران با تدبیر و آینده نگری  صحیح امام خمینی(ره) در پاسداشت ایران اسلامی را امری ستودنی دانست و ابراز امیدواری نمود: انشاا... بتوانیم با بهره گیری از منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره)، همچنان به بهترین شکل ممکن در خدمت به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز ولایت فقیه و دولت خدمتگذار بوده و سربازی خوب برای میهن اسلامی مان باشیم.

ملک شاهی در ادامه به ارائه مباحثی با محورهای امام واسلام- ترویج افکار اسلامی، امام و مردم، امام مستضعفان، امام و خانواده و زن، وحدت، پیوند دانشگاه و مردم پرداخته و خاطرنشان کرد: اصل امام، اسلام و حفظ کیان ایران اسلامی بود.

وی انقلاب اسلامی ایران را ترویج فرهنگ اسلامی دانست که ایران را به اسلام واقعی سوق داده و نتیجه آن سعادت مردم بود.

معاون سیاسی و نظامی فرمانداری اسلامشهر در خاتمه ضمن تاکید بر حفظ وحدت، همدلی، صمیمیت، دوری جستن از هواهای نفسانی بعنوان تنها راه دستیابی به اهداف والای امام راحل(ره)؛ وحدت مسلمانان را یکی از بزرگترین دغدغه های دشمنان اسلام که همواره در صدد شکافتن آن به طرق مختلف هستند، دانست و بر جدایی ناپذیر بودن دین از سیاست، (چراکه هر دو بر پایه صداقت استوارند)، تاکید نمود.

دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در ادامه ی همایش "معنویت و زندگی در اندیشه های امام خمینی(ره)" ، ضمن تبریک خجسته میلاد باسعات سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع)، حضرت ابالفضل (ع) و امام سجاد (ع)، یاد و خاطره پیر فرزانه انقلاب را گرامی داشته و مهمترین هدف از برگزاری این همایش مشترک را نشر و گسترش اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در جامعه و بویژه در بین جوانان و دانشجویان دانست و بر الگوگیری از ایشان در تمامی عرصه های زندگی تاکید مضاعف نمود.  

وی با قرائت نامه ای زیبا و پراحساس از سوی حضرت امام خمینی (ره) به همسر بزرگوارشان در فروردین ماه سال 1312 که در بیروت به سر می بردند، به مبحث اصلی سخنرانی خود که بازخوانی اندیشه های حضرت امام (ره) و معنویت و زندگی از نگاه ایشان بود، وارد شد.

اسفندیار با ورود به بحث عرفان و معنویت در اندیشه امام (ره)، تقابل معنویت با زندگی را از بزرگترین اشتباهات رایج در فرهنگ دینی ما دانست که امام راحل (ره) با تدبیر ویژه و بطور کاملا صحیح و شایسته آن را جمع نمود.

وی امام خمینی (ره) را  فقیه، عالم دین، مبارز، سیاستمدار، همسر و پدری نمونه و ... خواند و گفت: "بسیار مهم است که بدانیم امام (ره)، با چه فرمولی تمام اینها را در کنار هم جمع کرده و در وجودشان داشتند. این که شخصیتی بتواند تمامی این ابعاد مختلف را در خود جای داده و بگنجاند، عظمتی به بزرگی کوه می خواهد که امام راحل (ره) دارای چنین عظمت و شخصیت والایی بودند. امام با تدبیری شایسته، این اشتباه رایج، که برای رسیدن به معنویت بایستی کوی عزلت برگزید را از بین برده و به نوعی محجوریت عرفان را از بین بردند. ایشان عرفان را در ساحت زندگی به نحوی جاری ساختند که زیباترین جلوه های آن را جهان و جهانیان در 8 سال دفاع مقدس شاهد بودند ؛ چراکه میدان مغناطیسی و جاذبه بزرگ امام (ره)، میلیون ها جوان را عاشق و شیفته خود کرده، فاصله ها را شکست و در جبهه ها عارف تربیت کردند."

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر افزود: امام به همه ثابت نمود که می شود عاشق بود، اهل مناجات بود، اهل مراقبه و عرفان بود اما نسبت به اتفاقات جامعه بی تفاوت نبود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: امام راحل (ره) با بهره گیری از تعالیم اهل بیت عصت و طهارت (ع)، عرفان و زندگی را به زیباترین شکل ممکن تلفیق نموده و الگویی بی بدیل به تمام جویندگان عرفان، فلسفه و زندگی ارائه نمودند.

این همایش با مدح و ثنای اهل بیت عصمت و طهارت (س) توسط حاج احمد صفری ادامه و با افتتاحیه دو نمایشگاه "جشنواره عکس دانشجویی" در راهرو سالن روابط عمومی و "از خاتم تا خاتم" در محوطه سایت مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر توسط فرماندار شهرستان اسلامشهرخاتمه یافت.

 

روابط عمومی