همایش منطقه ای منجی موعود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

۰۴ اسفند ۱۳۹۲ | ۰۱:۲۰ کد : ۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۱۷
آیت اله طبسی: مهدویت بُعدی جهانی دارد./ بایستی با ارتقاء بصیرت مهدویت در جامعه و جهان، فتنه های وهابیون را در نطفه خاموش کنیم.
همایش منطقه ای منجی موعود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

 

 

صبح امروز با حضور و سخنرانی آیت ا... طبسی برگزار شد:

 

همایش منطقه ای منجی موعود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

 

آیت اله طبسی: مهدویت بُعدی جهانی دارد./ بایستی با ارتقاء بصیرت مهدویت در جامعه و جهان، فتنه های وهابیون را در نطفه خاموش کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

آیت اله طبسی صاحب نظر مسائل فقه و اصول، تفسیر و کلام و حدیث تطبیقی؛ امروز در همایش منطقه ای منجی موعود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، به فعالیت های سوء استفاده ای دشمنان از اصل مهدویت اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام و در رأس آنان، وهابیون نوک پیکان دشمنی خود را به سوی مهدویت گرفته و سعی دارند از طرق مختلف در این مسائل رسوخ کنند.

وی افزود: مباحثی همچون ایجاد جریانات انحرافی؛ شخصیت سازی به نام یمانی، حسنی، ادعای ملاقات اختیاری و نامه نگاری و.... که امروز در سطح کشور مطرح می باشد؛ همه این‌ها دال بر این مطلب است که یک جریانی صحنه گردان این ماجراست . .

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه، قضیه مهدویت را دارای بُعدی جهانی دانست و خاطرنشان کرد: حجم بالا و اندوه سوالات در زمینه مهدویت، نشان از مهم بودن این مبحث داشته و بیانگر این است که مهدویت، امروز جهانی شده؛ و این زمینه و بستری است برای مطرح شدن حضرت آقا صاحب الزمان (عجل ا...) در زبان همگان.

وی ادامه داد: "ما افتخار می کنیم که امروز پرچم دار این حکومت اسلامی جهانی در قم هستیم. "

سخنران ویژه همایش منطقه ای منجی موعود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر افزود: "جریان مهدوی اختصاص به شیعه ندارد، خود اهل سنت، حتی در زمانی که حضرت آقا صاحب الزمان، هنوز به دنیا نیامده بودند، نیز این مساله را بصورت پررنگ مطرح کرده اند."

وی خاطرنشان کرد: "این قضیه در انحصار شیعه نیست؛ لیکن شیعه به طور شفاف آن را بیان کرده و تبیین می نماید."

این مولف برگزیده کتاب سال حوزه علمیه (برگزیده شدن اثر ارزشمند آیت ا... طبسی با عنوان “شناخت وهابیت” در پانزدهمین همایش کتاب سال حوزه)، در ادامه بر ارتقاء بصیرت مهدویت در بین افراد جامعه و جهان، در راستای شناخت دسیسه های دشمنان اسلام و بویژه وهابیون تاکید نمود و خاطرنشان کرد: بایستی با ارتقاء بصیرت مهدویت در جامعه و جهان، فتنه های وهابیون را در نطفه خاموش کنیم.

 

وی در ادامه ضمن رد نمودن این مسأله که برخی برای حضرت صاحب الزمان (عجل ا...)، همسر و فرزند و.... معرفی نموده اند؛ گفت: "اینها اقدامات تخریبی و مکر آمیز فرقه ظاله وهابیت است؛ چرا که وهابیون در هیچ زمینه ای نتوانستند در شیعه رسوخ کنند و می خواهند از این طریق عمل کنند."

آیت اله طبسی ضمن هشدار به مسلمانان جهان در زمینه دست های پشت پرده وهابیون در آشوب های جهان اسلام، خطاب به دشمنان اسلام گفت: "اینکه شیعه، وهابی بشود محال است."

وی ادامه داد: " اگر قضایای مهدویت را عالمانه و با قدرت در جامعه مطرح ننماییم، دشمنان از این فضای خالی علم و آگاهی، سوءاستفاده کرده و با فضا سازی، آن را بد جلوه می کنند."

عضو هیئت علمی و شورای علمی مراکز تخصصی مهدویت، علوم حدیث، موسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلامی و مرکز تخصصی تربیت محقق مذاهب اسلامی در ادامه، به نتایج منفی انحرافات اشاره کرد و گفت: "وهابیون به خیال خودشان می‌خواهند مرجعیت را دور زده و  این فرهنگ را استوار کنند که؛ در دوران غیبت به واسطه ای به نام مرجعیت نیاز نداریم و خود می‌توانیم مسقیماً به امام متصل و مرتبط بشویم؛ لیکن همگان بر این امر معتقد و استواریم که در دوران غیبت امور ما در دست فقها و ولی فقیه است ."

وی در خاتمه، ضمن تقدیر از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در برگزاری این همایش و ایجاد زمینه ای در راستای افزایش آگاهی در خصوص مباحث مهدویت؛ بار دیگر بر ارتقاء بصیرت و آگاهی جامعه و رفع شبهات ایجاد شده توسط دشمنان تاکید مضاعف نمود.

دکتر اسفندیار رئیس همایش منطقه ای منجی موعود و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در این مراسم، ضمن ادای درود و احترام به ارواح طیبه شهدا و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ به اندیشمندان و فرهیختگان حاضر در همایش و بویژه آیت اله طبسی خیر مقدم گفت.

وی خاطرنشان کرد: "راجع به اهل بیت (ع) و حضرت صاحب الزمان (عجل ا...)، هر چه کار کنیم کم است؛ چرا که ما شیعیان در  ظل و سایه ایشان زندگی می کنیم. "

اسفندیار ادامه داد: ما مردمی هستیم که خداوند به ما منت نهاده است از برکت اهل بیت (ع) بهره مند شویم، ولیکن گاهی اوقات از آن غافل می شویم؛ فلذا این جلسات، تذکری به ما برای این است که قبل از اینکه زمان فوت شده و از دست رَوَد، از برکات اهل بیت (ع) استفاده کنیم. "

وی یکی از نعمات بزرگ مسلمانان را حضور و وجودِ نازنین حضرت صاحب الزمان (عجل ا...) و حی و حاضر بودن ایشان دانست و خواستار قدر دانستنِ این برکت ارزشمند شد؛ چراکه تنها نفوذ اندک نوری از انوار اهل بیت (ع) به دل هر فردی، زندگی وی را متحول خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی خلیفه لو دبیر اجرایی همایش منطقه ای منجی موعود و رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در حاشیه این همایش، ضمن تقدیر از همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران؛ معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی؛ مرکز تخصصی مهدویت؛ بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج )؛ دفتر فرهنگ اسلامی واحد اسلامشهر؛ دفتر فرهنگ اسلامی واحد شهرری؛ دفتر فرهنگ اسلامی واحد پرند؛ کانون مطالعاتی و تحقیقاتی حضرت مهدی (عج) واحد اسلامشهر در برگزاری این همایش، گفت: همایش منجی موعود (عج )، در دو بخش اساتید، شامل پژوهش (مقاله بر اساس محورهای تعیین شده)، وبلاگ نویسی (تهیه سایت و وبلاگ) و ادبی (شعر و داستان و نثر)؛  و دانشجویی، شامل وبلاگ نویسی (تهیه سایت و وبلاگ)، پژوهش (مقاله بر اساس محورهای تعیین شده)، کتاب خوانی (معرفی کتاب نگین آفرینش)، ادبی (داستان و شعر)، هنری (طراحی و نقاشی و تهیه پوستر و پاورپوینت و فتوکلیپ) برگزار شد.

وی آثار تربیتی انتظار؛ اسرار و فلسفه غیبت امام زمان (عج )؛ امام مهدی (عج )در اندیشه بزرگان؛ امام مهدی (عج ) در آیات و روایات؛ انتظار و انقلاب؛ انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج )؛ آسیب شناسی مهدویت؛ مدعیان دروغین؛ انتظار در ادیان الهی؛ مهدویت در اندیشه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ سبک زندگی مهدوی را محورهای بخش اساتید؛ و  آثار انتظار ظهور حضرت مهدی (عج )؛ آیین انتظار؛ منتظر و انتظار (وظایف منتظران)؛ امام مهدی (عج) و تمدن جدید؛ انتظار در اندیشه امام خمینی (ره)؛ ادیان نوظهور و عرفان های کاذب؛ نقش جوان در حکومت امام زمان (عج )؛ بانوان در حکومت امام زمان (عج )؛ یاران حضرت مهدی (عج ) را محورهای همایش در بخش دانشجویی برشمرد و از ارسال بیش از 70 مقاله به دبیر خانه همایش خبر داد.

مرادی خلیفه لو؛ طراحی مسائل نو و بِکر را از ویژگی های خاص آثار واصله به این همایش دانست و افزود: از بین مقالات دریافت شده، پس از داوری، مقالاتی بعنوان برگزیده انتخاب شده که اولین مقاله برگزیده، بصورت سخنرانی در مراسم اجرا شد.

این همایش با پخش کلیپ با موضوع مهدویت و اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح و هم سرایی "شمس" ادامه و با ارائه مقاله برگزیده با موضوع " فناوری اطلاعات و ارتباطات زمینه ساز انقلاب  حضرت مهدی (عجل ا..)"توسط دکتر مهدی قاسم نراقی خاتمه یافت.

گفتنی است در پایان از آثار برگزیده همایش؛ همچنین فعالان فرهنگی و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر تقدیر بعمل آمد.

 

روابط عمومی