میرزاده خبر دادجذب ۹۵۰ عضو هیات علمی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۲۲ کد : ۱۷۱ آرشیو اخبار
تعداد بازدید:۲۱۴۵
جشنواره نخبگان پزشکی سال آینده برگزار می‌شودیکصد و بیست و ششمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.

کد خبر : 46313 تاریخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394 15:31

میرزاده خبر دادجذب 950 عضو هیات علمی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران/ جشنواره نخبگان پزشکی سال آینده برگزار می‌شودیکصد و بیست و ششمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در این جلسه با اشاره به اجرای طرح تجمیع 2 در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: طرح تجمیع 2 یک طرح سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی است که از صدر تا ذیل دانشگاه را در بر می‌گیرد و تمام قسمت‌های دانشگاه باید نسبت به کاهش پست‌های مدیریتی خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر از لحاظ مالی دارای مشکلاتی است، گفت: صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها امروز در دانشگاه آزاد اسلامی از مهمات است و اجرای طرح تجمیع 2 کمک قابل توجهی به این امر می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از معاونان دانشگاه خواست که با توجه به مسئولیت مشترک در اجرای طرح تجمیع 2 همکاری لازم را داشته باشند و در خصوص مدیریت هزینه، تلاش همه‌جانبه کنند.

دکتر میرزاده در ادامه گزارشی از کمیسیون تخصصی تایید روسای دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد و گفت: در این جلسه 7 نفر از روسای واحدهای مرکز استان‌های فارس، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، لرستان، خراسان رضوی و مرکزی با رای اجماعی اعضای کمیسیون تائید شدند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص تصویب رشته‌ها ، عنوان کرد: خوشبختانه زمینه همکاری و تفاهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری با دانشگاه آزاد اسلامی روز‌به‌روز بهتر می‌شود و مجموعه مدیریت وزارت علوم اذعان دارند که دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کیفی، نظم و انضباط کاری و جذب نیروی انسانی توانمند را تقویت کرده و در چارچوب قانون عمل می کند.

دانشگاه در رشته هایی که تا آخر شهریور تعیین تکلیف می‌شوند دانشجو جذب کند و اگر رشته‌ای بنا به هر دلیلی رفع نقص آن به تاخیر افتاد برای ترم بهمن جذب دانشجو داشته باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد دانشگاه در رشته هایی که تا آخر شهریور تعیین تکلیف می‌شوند دانشجو جذب کند و اگر رشته‌ای بنا به هر دلیلی رفع نقص آن به تاخیر افتاد برای ترم بهمن جذب دانشجو داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کیفی سازی و استفاده از اعضای هیات علمی توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی اصل است: گفت اگر واحدی استانداردهای لازم را در این زمینه رعایت نکرده باشد رشته آن واحد ملغی می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ظرف یکسال گذشته در مجموعه واحدهای تهران نزدیک به 950 نفر عضو هیات علمی در جهت کیفی سازی دانشگاه استخدام شده و این امر تداوم می یابد.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید توسعه پیدا کند، گفت: بی شک به زودی دانشگاه یکی از بازیگران اصلی تولید علم در منطقه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 22 هزار دانشجوی PhD در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند و باید از این ظرفیت عظیم برای حل مشکلات کشور استفاده شود، تصریح کرد: اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید با تولید مقاله در مجله‌های معتبر بین‌المللی در ارتقای کیفیت دانشگاه و حل مشکلات کشور بکوشند.

مصوبات جلسه

گزارش کمیسیون تخصصی شماره 1 هیات رئیسه توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه و موارد مورد تصویب قرار گرفت.

در این جلسه با پیشنهاد افزایش میزان تشویق فرزندان ممتاز همکاران موافقت شد همچنین با پیشنهاد اعمال حق مرتبه علمی اعضای هیات علمی در محاسبه حق بازنشستگی و باز خرید پایان خدمت آنها نیز موافقت به عمل آمد.

همچنین مصوب شد معاونین دانشگاه جهت هماهنگی و ارتباط موثر با روسای واحدها و مخاطبین دیگر بعد ظهر روز دوشنبه را به این امر اختصاص دهند ضمنا روسای واحدها ابتدا جهت حل مشکلات خود به رئیس واحد استان مراجعه کنند و چنانچه ضرورت داشته باشد با معاونین دیدار کنند.

گفتنی است موضوع برگزاری جشنواره لقمان حکیم با رعایت حداکثر صرفه جویی از بودجه معاونت پزشکی دانشگاه مطرح و مقرر شد سال آینده جشنواره نخبگان پزشکی نیز همزمان با برگزاری جشنواره فرهیختگان دانشگاه برگزار شود.

همچنین مقرر شد هیات ممیزه حوزه پزشکی دانشگاه مشابه هیات ممیزه حوزه غیر پزشکی در چارجوب مقررات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل و در دانشگاه بطور مستقل اجرا گردد.

لازم به ذکر است موضوع رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی در وبومتریک جولای 2015 مطرح و مصوب شد این امر به‌صورت مستمر پیگری شود همچنین در خصوص آدرس دهی مقالات و رفع مشکل ایجاد شده توسط واحد های متخلف در خصوص آدرس دهی مقالات، پیگیری لازم صورت گیرد.