دکتر میرزاده در مراسم معارفه رئیس سازمان سما:بنای دانشگاه از راستگویی و صداقت ساخته شده است

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۴ کد : ۱۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۹۸۷
دکتر زرهانی از جنس دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش ایران است.
دکتر میرزاده در مراسم معارفه رئیس سازمان سما:بنای دانشگاه از راستگویی و صداقت ساخته شده است

دکتر میرزاده در مراسم معارفه رئیس سازمان سما:بنای دانشگاه از راستگویی و صداقت ساخته شده است/ دکتر زرهانی از جنس دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش ایران است.

 

دکتر میرزاده در مراسم معارفه رییس سازمان سما گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها باعث توسعه علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور آن هم بدون تکیه بر منابع بودجه دولتی شده است، بلکه در افزایش آگاهی‌های مردم و به تبع آن توسعه سیاسی کشور نیز تاثیر شگرفی برجای گذارده است.

به گزارش خبرگزاری آنا، مراسم معارفه دکتر سید احمد زرهانی، رییس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر حمید میرزاده، جمعی از معاونان و مشاوران دانشگاه، روسای واحدها و مسئولان سازمان سما برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با اشاره به تاثیر بسزای دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه کشور اظهار داشت: کار بزرگی که آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی انجام دادند در تاریخ ایران جاودانه شد چرا که این دانشگاه نه تنها باعث توسعه علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور آن هم بدون تکیه بر منابع بودجه دولتی شده است، بلکه در افزایش آگاهی های مردم و به تبع آن توسعه سیاسی کشور نیز تاثیر شگرفی برجای گذارده است.

دکتر میرزاده با اشاره به ارتباط حدود 7 میلیون خانواده ایرانی با دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: وجود 5 میلیون نفر فارغ التحصیل، بیش از یک میلیون و 700 هزار دانشجو و بیش از یکصد هزار هیات علمی و کارکنانی که با دانشگاه ارتباط دارند، نشان دهنده ضریب نفوذ بالای دانشگاه آزاد اسلامی در اکثر خانوارهای ایرانی اعم از شهری و روستایی است.

وی افزود: بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه هم اکنون پست‌های مدیریتی کشور را دارا هستند و این در حالی است که برخی افراد با غرض ورزی و حسادت با این دانشگاه دشمنی کرده و دستاوردها و موفقیت های آن را کتمان می کنند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاهی بی نظیر در سطح ملی و کم نظیر در سطح بین المللی خواند و گفت: بسیاری این گفته که دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است را خلاف واقعیت می دانند اما باید بگویم که ما بر اساس مستندات و آمار در این باره سخن می گوییم.

دکتر میرزاده افزود: بنای دانشگاه از راستگویی و صداقت ساخته شده است بنابراین افرادی که در آن فعالیت می کنند نیز روحیه متفاوتی از دیگر مشاغل دارند و راستگویی یکی از ویژگی های آنان به شمار می رود.

 

وی دانشگاه آزاد اسلامی را متعلق به همه مردم ایران دانست و گفت: این دانشگاه با حمایت طبقات متوسط جامعه ایران شکل گرفته است، خانواده‌هایی که با پس اندازهای خود زمینه تحصیل فرزندانشان را فراهم کردند.

وی سازمان سما را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و نتیجه ابتکار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و همت و پایمردی دکتر جاسبی دانست و اظهار داشت: تلاش همکارانی مانند مهندس میرشمسی، رییس اسبق این سازمان باعث گسترش این سازمان همانند دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور شد به گونه‌ای که امروز این سازمان دارای 115آموزشکده و 630 مدرسه با 109 هزار دانشجو و 61 هزار دانش آموز است.

دکتر زرهانی از جنس دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش ایران است

دکتر میرزاده با اشاره به سوابق علمی و مدیریتی دکتر زرهانی در نهادهایی مانند آموزش و پرورش، گفت: بدون اغراق می‌توان گفت که دکتر زرهانی هر پست مدیریتی که تاکنون برعهده داشته در آن موفق عمل کرده است. چرا که وی دارای عنصر مهمی به نام تعهد و دلسوزی است که لازمه موفقیت برای هر مدیری است؛ دکتر زرهانی از جنس دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش ایران است.

وی ادامه داد: آنچه در انتصاب مدیران دانشگاه آزاد اسلامی همواره مدنظر قرار داده ام، سوابق علمی، کاری، استعداد و دلسوزی افراد بوده است.

دکتر میرزاده در انتهای این جلسه خاطر نشان کرد: رییس سازمان سما هم تراز معاونان و عضو هیات رئیسه دانشگاه است، به همین خاطر از معاونان دانشگاه می خواهم طی جلساتی با ایشان، زمینه های همکاری مشترک خود را با این سازمان مورد بررسی قرار دهند.

وی، خواستار ایجاد فضایی آکنده از توسعه علمی،پژوهشی و آموزشی با ضریب سطح بالا شد و به همکارانش توصیه کرد: همانند یک مدیر جهادی با یکدیگر همکاری متعهدانه و دلسوزانه داشته باشند.

چهارشنبه 21 مرداد 1394 16:25 / کد خبر:  46328