در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت؛

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۸ کد : ۱۰۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵۸
افتتاح نمازخانه جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با حضور امام جمعه شهرستان
در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت؛

در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت؛

افتتاح نمازخانه جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با حضور امام جمعه شهرستان

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد اسلامشهر: بایستی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی؛ بعنوان قطب‌های علمی و فرهنگی پیشرو در نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز جماعت باشند.

 

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر:

ظهر امروز در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نوروزی امام جمعه شهرستان اسلامشهر، دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه؛ نمازخانه جدید واحد اسلامشهر با 330 متر زیربنا در سایت مرکزی این واحد دانشگاهی؛ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در حاشیه این مراسم ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)؛ شهدای انقلاب اسلامی و 8سال جنگ تحمیلی را گرامی داشت و یادآور شد: تلاش در انس هرچه بیشتر جوانان و بویژه دانشجویان با معارف ناب اسلامی، گسترش فرهنگ نماز و برپا داشتن نماز جماعت در اول وقت؛ ازجمله ی مهمترین وظایف ما در قبال این بزرگمردان است.

 وی با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز جماعت در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی؛ خاطرنشان کرد: بایستی دانشگاه‌ها؛ به عنوان قطب‌های علمی و فرهنگی در این زمینه پیشرو باشند.

اسفندیار در ادامه از انجام تدابیر لازم در خصوص ساخت مسجد و مجتمع فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر خبر داد و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم تا به یاری خداوند متعال و تلاشهای مضاعف؛ بتوانیم در آینده ای نزدیک؛ مسجد و مجتمع فرهنگی ای در شأن شهر حافظان قرآن بنا کرده و به بهره برداری برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی امام جمعه شهرستان اسلامشهر در این مراسم؛ با اشاره به آیاتی از کلام نورانی قرآن کریم؛ از دغدغه و پیگیریهای مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی در اهمیت دادن به این فریضه مهم قدردانی کرد و افزود: نماز و اهمیت برپایی آن؛ در همه ادیان الهی وجود داشته و جزو دستورات همه ی پیامبران و انبیای بزرگ الهی بوده است.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم می‌گوید زمینی که در آن نام و یاد خدا بْرده شود زنده خواهد بود؛ فلذا نمازخانه دانشگاه نیز بعنوان محلی برای برگزاری نماز و ذکر و یاد خداوند؛ مکانی زنده و پویاست.

 روابط عمومی